Den Země a úklid okolí školy
Dne 22. dubna si každoročně připomínáme Den Země, který je zaměřen na ochranu životního prostředí a vztah k naší planetě.
V úterý se žáci v jednotlivých odděleních věnovali aktivitám spojeným s tímto tématem. Seznamovali se s principy třídění odpadu a diskutovali o tom, jaké množství a druhy odpadků každodenně vznikají a jak můžeme jejich množství omezit.

Ve středu 23. dubna jsme se pak vydali do okolí školy, kde jsme se zapojili do celorepublikové akce Ukliďme celé Česko. Žáci se rozdělili do skupin a každá skupina měla přidělenou část okolí, aby se podařilo uklidit co největší prostor.

Společnými silami se podařilo posbírat odpadky a další nepořádek v okolí školy, na parkovišti i v blízkém okolí schodů. Děti byly samy překvapeny, kolik odpadu se v těchto místech nacházelo, i jak pestrý „sortiment“ se nám podařilo nasbírat.

Do akce se žáci zapojili s chutí, nadšením a zároveň s respektem k prostředí, ve kterém žijeme. Věříme, že si z této zkušenosti odnesli nejen dobrý pocit z vykonané práce, ale i větší ohleduplnost k přírodě.
