Pohár rozhlasu 2026
Ve dnech 21. a 22. května se na atletickém stadionu v Blansku uskutečnila tradiční soutěž základních škol v atletice. Nejprve ve čtvrtek soutěžily mladší kategorie (6.–7. třída), v pátek pak přišli na řadu ti starší (8.–9. třída). Výsledkově se bohužel nepovedlo navázat na předchozí úspěšný školní rok. Vliv na to měly provizorní sestavy, zapříčiněné různými důvody absencí (třídní výlety, zdravotní indispozice nebo někteří žáci prostě jen nedorazili na smluvený sraz).
Nejlépe dopadlo družstvo mladších žákyň. I v této kategorii jsme zaznamenali výsledkový propad oproti skvělému loňskému stříbrnému umístění, ale celkově 8. místo z 18 zúčastněných škol je i tak velmi dobrým výsledkem. Mladší chlapci skončili 13. ze 16, starší chlapci 16. z 18 a starší dívky také 16. z 18.
Tentokrát se nepovedlo získat ani jedno umístění na „stupních vítězů“. Nejblíže tomu byla v kategorii mladších žákyň Běla K., která skončila 4. ve skoku vysokém a 5. v běhu na 600 m. Tyto její skvělé výkony však byly ojedinělé a jediným dalším umístěním v první desítce bylo 9. místo Anežky T. v hodu míčkem. Dobré body mladším žákyním přinesla také Silvie K., která se umístila 16. ve skoku vysokém a 17. ve skoku dalekém. Ve stejných disciplínách soutěžil u kluků David Š., kterému se velmi povedl skok daleký (13.), ale ve výšce skončil až v závěru startovního pole (stále však nejlépe z našich). U starších žákyň na tom byla nejlépe Eliška P., která skončila 15. ve skoku dalekém a k tomu přidala slušné umístění ve sprintu (18.). Další slušné výsledky předvedli starší žáci a žákyně ve vrhu koulí (Samuel H. – 18., Jakub Š. – 19., Kristýna K. – 16., Markéta H. – 24.) a Alešovi H. se povedl skok daleký (19.). Nedařilo se bohužel ve štafetách a u starších nás zklamala hlavně naše tradičně silná disciplína – skok vysoký. Zúčastnění žáci si i přesto zaslouží ocenění za reprezentaci školy a v příštím roce se nám podaří výsledkově zase zlepšit.
Mgr. Lukáš Buřt




